Hakkımızda

Türcert Belgelendirme, 2013 yılında İstanbul’da kuruldu. %100 Türk sermayeli bir firma olup, kendi alanındaki tüm yasal şartlara uymaktadır. Tek ortaklı bir kuruluş olarak kurulmuş ve Hasan Kutlu % 100 paya sahiptir. Ortakların başka herhangi bir ticari  faaliyetleri yada başka kuruluşlarla ortaklıkları yoktur. Kurucusu, Yönetim Sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO22000, HELAL, OHSAS vd) belgelendirme konularında uzun süre çalışmalarda bulunmuştur.

Türcert Belgelendirme ’nin amacı sektöründe öncü olarak hızlı, güvenilir, tarafsız, firmalara katma değer sağlayan üçüncü taraf belgelendirme ve eğitim hizmetleri sunmaktır. Bunun için konularında uzman yönetici ve çalışanlara sahiptir. Tüm faaliyetlerini kendi sermayesi ile tüm Türkiye’de yürütmektedir.

Türcert Belgelendirme; hali hazırda Sistem Belgelendirme ve Eğitim üzerine faaliyet göstermekte olup, hedefleri arasında Ürün ve Personel Belgelendirme hizmetlerini de vermek bulunmaktadır.

ISO/IEC 17021 standardı referans alınarak bu kapsamda; ISO 9001, ISO 22000, OHSAS 18001, ISO 14001, HACCP konularında uzman denetim ekibi kadrosuyla denetim ve belgelendirme hizmetlerini yerine getirmektedir. Ayrıca yönetim sistemleri. Dokümantasyon, İç denetimler, vb konularda eğitim hizmetlerini, uzman eğitmenlerle sunmaktadır.

Türcert Belgelendirme, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 22000 sistemleri için TÜRK Akreditasyon Kurumuna başvuracak olup HACCP, HELAL ve OHSAS 18001 gibi diğer yönetim sistemleri konularında akreditasyonsuz olarak hizmet vermektedir.

Türcert Belgelendirme, Faaliyetlerini gerçekleştirirken öncelikle kendi kaynaklarından yararlanır. Bunun dışında taşeron sözleşmesi imzaladığı denetçiler kanalı ile de denetimlerini gerçekleştirebilir. Başka her hangi bir işini taşeron veya bir başka kuruluşa devretmemiştir. Belgenin verilmesi, askıya alınması veya iptali ile ilgili kararlar kuruluşumuzun kendi içerisinde oluşturulmaktadır.

Kuruluşumuz hiçbir şekilde iç denetim ve danışmanlık faaliyetlerinin içerisinde yer almaz. 

Bütün istekli potansiyel tedarikçilerin Türcert Belgelendirme tarafından sağlanan hizmetlere ulaşma hakkı vardır. Bütün isteklilerin bu hizmetlere ulaşması ile ilgili finansal veya başka bir ekstra şart ileri sürülemez.

Türcert Belgelendirme, her hangi bir tedarikçiyi ISO 9001/ISO 14001 / OHSAS 18001 ve ISO 22000 dışında başka bir standarda göre belgelendirmiş ise bu standart herkes tarafından ulaşılabilir hale getirilir. Bu amaçla WEB sitesinde ve internet ortamından faydalanılır.

Türcert Belgelendirme, bir uygunluk değerlendirme kuruluşu olarak, yapılan faaliyetler itibari ile Akreditasyon Kurumu gibi algılanabilecek hiç bir faaliyetin içerisinde yer almamaktadır. 

Ben, Türcert Belgelendirme ‘nin resmi atanmış şirket müdürü olarak şirketin tüm uygulamalarında yukarıda ve bu el kitabında referans gösterilen diğer dokümanlarda verilen şartlara uyacağını taahhüt ederim.

 

Hasan Kutlu

Türcert Belgelendirme                                              

Şirket Müdürü